Magnesy Ferrytowe

Magnesy Ferrytowe

Magnesy ferrytowe

Magnesy ferrytowe powszechnie znane również jako magnesy ceramiczne pojawiły się na rynku w latach 50-tych XX wieku. Od tego czasu stanowią jedną z najpopularniejszych, a zarazem najlepiej znanych odmian magnesów. Są chętnie wybierane przez odbiorców, zwłaszcza tam, gdzie zależy nam na uzyskaniu dobrego stosunku ceny do jakości, przy jednoczesnym zachowaniu adekwatnych parametrów technicznych. Magnesy ferrytowe są tańsze od neodymowych, co pośrednio decyduje o ich pozycji na rynku i popularności. Magnesy ceramiczne znajdują zastosowanie w licznych i zróżnicowanych aplikacjach – od środowisk pracy przemysłowej, aż do produkcję dekoracyjnych magnesów na lodówkę.

Praktyczne zastosowania magnesów ferrytowych

Magnesy ferrytowe są stosowane powszechnie w wielu dziedzinach życia oraz gałęziach gospodarki. Możemy je znaleźć m.in. w popularnych magnesach na lodówkę czy magnesach dedykowanych do tablic magnetycznych. Stosuje się je również w przemyśle motoryzacyjnym. Co ważne, magnesy ferrytowe są niezmiennie wykorzystywane na liniach produkcyjnych wyspecjalizowanych w produkcji głośników, sprzęgieł magnetycznych, separatorów, różnego rodzaju uchwytów, a nawet silników magnetycznych. I choć magnesy ceramiczne nie posiadają tak silnych właściwości przyciągania jak neodymy z pewnością nie zostaną przez nie wyparte z rynku. W odróżnieniu od noeodymów magnesy ceramiczne mogą pracować w warunkach wysokiej temperatury oraz miejscach, w których magnes jest narażony na uszkodzenia mechaniczne.

Magnesy ferrytowe w ofercie Sklepu i Hurtowni Promagnesy

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom Klientów reprezentujących różne branże oraz sektory przemysłu Hurtownia Promagnesy oferuje magnesy ferrytowe walcowe, płytkowe i pierścieniowe w rozległej rozpiętości rozmiarowej i o zróżnicowanych parametrach technicznych. To pozwala nam dostarczać rozwiązania adekwatnie do Państwa potrzeb.

Nasze magnesy ferrytowe odznaczają się wysoką precyzją wykonania, dużą powtarzalnością wymiarową oraz konkurencyjną ceną. Obok rozwiązań standardowych zapewniamy również magnesy niestandardowe, które produkujemy na zamówienie. Gwarantujemy krótkie terminy realizacji zamówień, najwyższą jakość wyrobu gotowego oraz niezmiennie dobrą cenę. W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu. Nasi Specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą dobrać magnesy ferrytowe tak, aby jak najlepiej sprawdzały się w konkretnych zastosowaniach.

Main Menu