Magnesy Walcowe

Magnesy Walcowe

Magnesy neodymowe walcowe

Walcowy magnes neodymowy to rozwiązanie chętnie wybierane przez Klientów reprezentujących różne branże i gałęzie przemysłu. Jego popularność wynika z doskonałych właściwości magnesów neodymowych, które odznaczają się bardzo dużą siłą przyciągania, stabilnością generowanego pola magnetycznego oraz różnorodnością pod względem dostępnych rozmiarów i kształtów. Magnesy walcowe neodymowe – podobnie jak wszystkie inne neodymy – wytwarza się metodami metalurgii proszków z połączenia żelaza, boru oraz neodymu. To właśnie metalurgia proszków polegająca na prasowaniu sproszkowanych pierwiastków w polu magnetycznym w wysokiej temperaturze pozwala uzyskiwać magnesy walcowe o różnych średnicach i grubościach.

Magnes walcowy a praktyczne zastosowania

Magnesy walcowe zapewniają szerokie spektrum zastosowań, co wynika przede wszystkim z ich kształtu, a w przypadku magnesów neodymowych także bardzo dobrych właściwości magnetycznych. W praktyce walcowy magnes znajduje zastosowanie w m.in. branżach:

  • tekstylnej,
  • meblarskiej,
  • introligatorskiej,
  • spożywczej,
  • przy obróbce metali.

Jednocześnie każda z branż sięga po magnesy neodymowe walcowe o określonych parametrach fizycznych oraz magnetycznych, co pozwala na skuteczne zaspokojenie zapotrzebowania konkretnego środowiska. Magnesy walcowe znajdują zastosowanie także w innych gałęziach przemysłu. Wykorzystuje się je w aplikacjach użytkowych, a także dekoracyjnych. Doskonale sprawdzają się w przypadku szklano-magnetycznych tablic biurowych zapewniając odpowiednią moc przyciągania adekwatną do konstrukcji tablicy.

Magnesy walcowe w ofercie Sklepu i Hurtowni Promagnesy

Marka Promagnesy specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej jakości magnesów i wyrobów magnetycznych. W stałym asortymencie posiadamy szeroki wachlarz magnesów walcowych o zróżnicowanych parametrach fizycznych i magnetycznych. Nasze magnesy walcowe wyróżniają się najwyższym standardem wykonania oraz konkurencyjną ceną. Jednocześnie rozległa rozpiętość rozmiarowa pozwala nam na bezkonkurencyjne zaspokajanie potrzeb różnych branż. Dodatkowo obok wyrobów gotowych Klientom oferujemy magnesy neodymowe walcowe na zamówienie. Zamówienia realizujemy z zachowaniem najwyższych standardów technologicznych, przy zapewnieniu wysokiej stabilności parametrów fizycznych i technicznych oraz konkurencyjnej ceny. Naszym Klientom oferujemy także profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru magnesów i wyrobów magnetycznych do poszczególnych zastosowań. To czyni nas profesjonalnym i niezawodnym partnerem w biznesie oferującym kompleksową obsługę wszelkich kwestii związanych z zaopatrzeniem linii produkcyjnej w odpowiednie magnesy.

Main Menu