Magnesy Płytkowe

Magnesy Płytkowe

Magnesy ferrytowe płytkowe

Magnesy ferrytowe nazywane również ceramicznymi to rozwiązania dostępne na rynku wyrobów magnetycznych od lat 50-tych XX wieku. Jednocześnie jest to jedna z najpopularniejszych i najlepiej znanych odmian magnesów, która ze względu na relatywnie wysokie parametry techniczne i dobry stosunek ceny do jakości cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem odbiorców.

Magnesy ferrytowe to w rzeczywistości ceramiczne spieki tlenków żelaza, do produkcji których można dodatkowo wykorzystać stront (SrFe12O19) lub bar (BaFe12O19). Występują w dwóch odmianach – jako magnesy izotropowe oraz anizotropowe. O izotropowości lub anizotropowości magnesów ferrytowych decyduje proces ich produkcji. Pierwsze powstają przy zastosowaniu metody mokrej, drugie suchej. Standardowo produkuje się je w trzech podstawowych kształtach – płytek, walców i pierścieni.

Zastosowanie magnesów ferrytowych płytkowych

Magnesy ferrytowe płytkowe znajdują szerokie spektrum zastosowań w przemyśle oraz życiu codziennym. Ich właściwości wykorzystuje się m.in. w branży meblarskiej, gdzie służą do produkcji zamków magnetycznych, separatorów oraz różnego rodzaju uchwytów.

Magnesy ferrytowe płytkowe w Hurtowni i Sklepie Promagnesy

Dbając o wszechstronność oraz różnorodność oferowanego asortymentu marka Promagnesy dostarcza swoim Klientom wysokiej jakości magnesy ferrytowe płytkowe kwadratowe i prostokątne w rozmaitych rozmiarach. Oferowane magnesy różnią się od siebie siłą udźwigu, co wynika z bezpośredniej korelacji rozmiaru płytki i mocy przyciągania magnesu.  Nasze wyroby znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie pozwala na to dostępna przestrzeń konstrukcyjna, a jednocześnie nie jest wymagana miniaturyzacja komponentu magnetycznego czy wysoka stabilność temperaturowa. W przypadku wymogu minimalizacji komponentów magnetycznych polecamy bliższe zapoznanie się z naszą ofertą  magnesów płytkowych neodymowych. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu. Eksperci Promagnesy odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą w wyborze rozwiązań o pożądanych parametrach fizycznych i technicznych.

Main Menu