Magnesy Neodymowe

Magnesy Neodymowe

Magnes neodymowy

Magnes neodymowy jest przykładem magnesu trwałego, wytwarza stałe pole magnetyczne i charakteryzuje się naprawdę dużą siłą przyciągania. Popularne neodymy powstają z połączenia żelaza, boru oraz pierwiastka ziem rzadkich – neodymu. To właśnie pierwiastkowi ziem rzadkich zawdzięczają swoje właściwości magnetyczne. Magnesy neodymowe powstają dzięki metodom metalurgii proszków, która obejmuje prasowanie sproszkowanych pierwiastków w polu magnetycznym w wysokiej temperaturze. Z tego też powodu magnes neodymowy często bywa określany jako magnes neodymowy spiekany.

Neodymy a ich zastosowanie

Magnes neodymowy jest powszechnie znany z bardzo dobrych właściwości, przede wszystkim mocy przyciągania oraz stabilności wytwarzanego pola magnetycznego. To przekłada się na liczne zastosowania neodymów w wielu dziedzinach przemysłu. Gdzie magnes neodymowy spiekany stosowany jest najczęściej?

Neodym można wykorzystać m.in. w:

  • silnikach i prądnicach,
  • zabawkach i akcesoriach dziecięcych,
  • narzędziach (np. końcówki śrubokrętów czy wkrętarek),
  • sprzęcie elektronicznym,
  • akcesoriach meblarskich,
  • opakowaniach,
  • magnetyzerach wody.

Oczywiście wskazane powyżej zastosowania neodymu to zaledwie kilka przykładów. W praktyce magnes neodymowy jest wykorzystywany znacznie szerzej, a spektrum jego aplikacji stale rośnie generując zapotrzebowanie na neodymy o różnych kształtach i wymiarach. Magnes neodymowy spiekany może więc przyjmować postać pastylek o różnej grubości, kostek, półksiężyców, podkładek z otworem i wielu innych.

Magnesy neodymowe – Sklep Promagnesy

Odpowiadając na zapotrzebowanie naszych Klientów Sklep Promagnesy oferuje wysokiej jakości magnesy neodymowe w różnych kształtach i kolorach, w tym także wysoko estetyczne złote magnesy neodymowe do zastosowań w wymagających aplikacjach. Złote magnesy neodymowe obok eleganckiego wykończenia oferują doskonałe właściwości, dzięki którym mogą być z sukcesami wykorzystywane zarówno w aplikacjach dekoracyjnych, jak i użytkowych. Nasz Sklep to także miejsce, w którym bez trudu znajdziecie Państwo magnes neodymowy o dowolnym kształcie – pierścieniowe, okrągłe, walcowe, płytkowe.

Uwaga: Neodymy odznaczają się niezwykłą kruchością oraz wrażliwością na wysokie temperatury, w związku z czym nie mogą być użytkowane we wszystkich warunkach pracy. Warto przy tym pamiętać, że pole magnetyczne wytwarzane przez magnes neodymowy jest uzależnione od wielu czynników, takich jak temperatura otoczenia, grubość i klasa metalu, a także dystans pomiędzy magnesem a ferromagnetykiem. Powyższe czynniki należy uwzględnić zamawiając neodymy do danych zastosowań. W razie pytań lub wątpliwości dotyczących doboru magnesu zapraszamy do kontaktu. Nasi Doradcy odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą w wyborze magnesu o odpowiednich parametrach technicznych i trwałości, tak aby zamówiony magnes neodymowy spiekany działał jak najbardziej efektywnie.

Main Menu